במאה ה-7 כבשו המוסלמים את הארץ. השליטים המוסלמים קבעו את לוד כבירה אזרחית של ג’ונד פלסטין (מחוז פלסטין) זאת לאחר שהכירו במרכזיותה של העיר ובהיותה לב העורקים של הארץ. רק לאחר כ-80 שנה ייסדו המוסלמים את רמלה השכנה, שנבנתה במיוחד בכדי לשמש כבירה במקום לוד, אשר הייתה מזוהה מדי לטעמם עם התרבות הרומית-ביזנטית.
כשהצלבנים כבשו את ארץ-ישראל הם ידעו היטב על עירו של ג’ורג’ ולכן הקימו בלוד קתדרלה מפוארת אשר כל שנותר ממנה הוא אפסיס ואומנות אחדות ששולבו לימים בכנסייה היוונית.
![](https://israeliarchaeology.org/wp-content/uploads/2022/06/Remains_of_church_of_Saint_George_in_Lydda_Lod_-_Bruyn_Cornelis_De_-_1714-1024x835.jpg)
![](https://israeliarchaeology.org/wp-content/uploads/2022/06/Remains_of_church_of_Saint_George_in_Lydda_Lod_-_Bruyn_Cornelis_De_-_1714-1024x835.jpg)