טוען אירועים

טיול ג'יפים: טרסות, מעיינות ונופים בהרי ירושלים

תאריך: יום שבת, 04/05/2024 מ-09:00 עד 15:00

בהדרכת חגי יוחנן, ארכיאולוג ומורה דרך

Ali.batha, via Wikimedia Commons

מראשית עיסוק האדם בחקלאות החלו מלחמות על השטחים הפוריים. כאשר היישובים נדחקו אל ההרים, היה צורך במתן פתרון לחקלאות. צורך זה הביא להמצאת שיטת המדרגות (הטרסות), תופעה נרחבת וכלל עולמית. בארץ ישראל ידועות מדרגות חקלאיות מהקדומות בעולם, חלקן עדיין פעילות – חלקן שוחזרו וחלקן עזובות. בסיור נעקוב אחר התפתחות חקלאות ההר במעלה נחל שורק. נתחקה אחר השיטות ליישם חקלאות במדרונות זרועי סלעים, נכיר את שיטות ההשקיה, את המעיינות ואת בורות המים.
נצא מאביעזר שבעמק האלה ומשם נעפיל אל הרי יהודה. נראה את גבעת הקרב בה נפלו חללי הל”ה במלחמת העצמאות. נמשיך אל הכפר ואדי פוּכּין הנמצא בין צור הדסה וביתר עלית ותושביו מקבלי הפנים מעבדים את חלקותיהם החקלאיות בשיטות מסורתיות. אזור זה הוגדר על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמי בזכות ההשתמרות יוצאת הדופן של חקלאות הטרסות. משם ניסע אל עין קובי שבהרי ירושלים ולאחר מכן נמשיך עם אפיקו של נחל רפאים עד לעין לבן המלא מים כל ימות השנה.

Ali.batha, via Wikimedia Commons

פרטים נוספים


– סדרת סיורי הג’יפים של ׳תגליות׳ בהדרכת הארכיאולוג חגי יוחנן מבוססת על נהיגה ברכבים פרטיים.
– אם אין בבעלותכם רכב שטח, תוכלו להירשם ולהצטרף לאחד מהרכבים על בסיס מקום פנוי ובכפוף להסכמת הנהג. אם אתם מצטרפים כנוסעים כתבו זאת ב”הערות”.
– אם אתם נהגים ורוצים להסיע מטיילים נוספים? קבלו 75 ש״ח הנחה על כל נוסע נוסף (עד 3 אנשים). אם אתם נהגים – כתבו זאת ב”הערות”
– הטיול מתאים לג’יפ, ג’יפון ורכב מוגבה בלבד. במהלך ההרשמה כתבו את סוג הרכב שבבעלותכם ב”הערות” ונכתוב לכם במייל אם רכבכם מתאים לסיור.
– ‘תגליות’ והמדריך מטעמה אינם אחראים לנזקים העשויים להיגרם לרכב במהלך הטיול.
– במהלך הטיול יש להישמע להוראות הצוות, לנהוג בשבילים המותרים בלבד על ידי רשות הטבע והגנים ולא להתנתק משיירת כלי הרכב.
– ציוד נדרש: רכב תקין ומתודלק, ציוד להחלפת גלגל (גלגל חלופי, ג’ק ומפתח)
– מסמכים נדרשים: רישיון רכב, ביטוח חובה, ביטוח צד ג’, מומלץ: ביטוח מקיף מורחב
– מים לכל היום, כובע, שקיות זבל
– ארוחת צוהריים עצמאית בשטח

250.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
ג'יפים הרי ירושלים - מחיר לאדם
250.00
ללא הגבלה