תכניות העשרה

סדרת הרצאות

תגליות – מייסודו של מי”ל, מקיימת מזה שנים סדרות הרצאות בנושאים ארכיאולוגיים. ההרצאות מוגשות על ידי טובי המומחים בארץ והן מוצגות בגישה פופולארית בליווי מצגות איכותיות. ההרצאות מתקיימות אחת לשבוע במהלך השנה האקדמית. בכדי לאפשר הגעה לפריפריה אנו זקוקים לגוף נותן חסות אשר יסייע בהפעלת התכנית עד לשלב בו הפרויקט נושא את עצמו.

כנסים

תגליות צברה ניסיון רב בהפקת כנסים רבי משתתפים בנושאים ארכיאולוגיים הנמצאים בלב סדר היום הציבורי. הפקת כנס כרוכה בתכנון ממושך, בפרסום, בהזמנת אולם, בתשלום למרצים ולמנחה, בהכנת מייצגים למוזמנים ובגיוס צוות נרחב. עם זאת, הכנסים הארכיאולוגיים זוכים לחשיפה רבה בקרב קהלים רחבים ואיכותיים. כנסים אלה והפרסומים שקודמים להם יכולים להוות במה איכותית לנותני חסות – ארגונים, תורמים, קרנות וחברות עסקיות.

פרסום ספרים

מי”ל רואה כיעד מרכזי הוצאה לאור של ספרים איכותיים ומעודכנים אשר יחשפו לציבור הרחב, בארץ ובעולם, את הארכיאולוגיה של ארץ ישראל. הכנת הספרים הללו כרוכה באיסוף חומרים ובכתיבה ממושכת, בהכנת איורים וצילומים איכותיים, בעריכה מקצועית ובעיצוב גראפי ובסופו של תהליך בהוצאות דפוס ניכרות. נכון להיום לא ניתן לבצע משימה כזו ללא תמיכה כלכלית.

ניתן לתמוך ב-4 דרכים:

תרומה מקוונת – חד פעמית באמצעות כרטיס אשראי

תרומה לא מקוונת – אנא מלאו את הטופס המצורף ושלחו אלינו

הנצחה – הנציחו את יקיריכם באמצעות תמיכה 

מיזמי המגזר הרביעי – המגזר הרביעי הינו מונח חדש המתאר עסקים חברתיים למטרות רווח. בעבר היה מקובל לאבחן בין המגזר הממשלתי (הראשון), למגזר העסקי (השני) ומגזר העמותות (השלישי). אך בשנים האחרונות מתפתח מודל (המגזר הרביעי) לפיו חברות בעלות מודעות חברתית גבוהה מחפשות אפיקי השקעה במיזמים המיטיבים עם הציבור אך בצדם תשואה, גם אם היא צנועה מהמקובל. מכון ישראלי לארכיאולוגיה פיתח שורה של מיזמים כאלה ונשמח לדון עמכם על מימושם. 

אתם מוזמנים לפנות אלינו לבחינת אפשרויות לתרומה – צרו קשר עם ד”ר אלון שביט מנכ”ל העמותה [email protected]

תרומתכם תסייע לנו לשמר את המורשת ההיסטורית של ישראל.

* לעמותה אישור לפי סעיף 46 כגוף מוכר לתרומות בארץ, כמו כן לעמותה אישור כגוף מוכר לקבלת תרומות בארה”ב.