טוען אירועים

פסחא בירושלים

תאריך: יום ראשון, 31/03/2024 מ-09:00 עד 16:00

בהדרכת ד"ר רוית פרבר

מדי שנה פוקדים את ירושלים צליינים נוצרים רבים לרגל אירועי “השבוע הקדוש” וחגיגת חג הפסחא. במהלך שבוע זה מצוינים אירועי השבוע האחרון בחייו של ישוע כפי שהם מתוארים בברית החדשה. תהלוכות ססגוניות וטקסים דתיים מגוונים מתרחשים מדי יום בכנסיות וברחובות של העיר העתיקה. השבוע נפתח ב”יום ראשון של כפות התמרים” בו מצוינת הגעתו ש ישוע לירושלים, וממשיך ב”יום שישי הטוב” בו מצוינת הוצאתו להורג בצליבה בגבעת הגולגותא. ההמשך הישיר של השבוע הקדוש הוא חג הפסחא בו חוגגים המאמינים את תחייתו של ישוע וניצחונו על המוות.

בסיור זה נתלווה לצליינים הקתולים הרבים הפוקדים את ירושלים לרגל חג הפסחא. נראה את הטקסים השונים המתקיימים בכנסיות העיר העתיקה ונלך ברחוב הויה דולורוזה שבו, על פי המסורת הקתולית, צעד ישוע כשהוא נושא את הצלב בדרכו אל גבעת הגולגותא. במהלך הסיור נגיע אל כנסיית הקבר, שם על פי המסורת הנוצרית, התרחש נס התחייה אותו חוגגים הנוצרים בפסחא.

פרטים נוספים


  • הגעה עצמית לעיר העתיקה
  • יש להצטייד בכובע, מים ואוכל לכל היום
  • לבוש צנוע – ללא מחשוף, ברכיים וכתפיים מכוסים (לנשים ולגברים)
  • הסיור יתקיים בכפוף למצב הביטחוני ובאישור גורמי הביטחון
  • בימים אלו, נהלי הביקור בכנסיות ובמנזרים עשויים להשתנות באופן תדיר. במקרה ואנשי הדת לא יאשרו את הביקור באחד מהאתרים אנו נבקר באתר אחר.
150.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
פסחא בירושלים - מחיר לאדם
150.00
ללא הגבלה