טוען אירועים

טיול ג'יפים: הערים האבודות בנגב

תאריך: יום שבת, 13/01/2024 מ-09:00 עד 15:00

בהדרכת חגי יוחנן, ארכיאולוג ומורה דרך

צילום: פטר פן סטפנסקי

מתחת לאדמת הלס של הנגב קבורים שרידיהן של ערים עצומות מהתקופה הביזנטית. בניינים בעלי שתיים או שלוש קומות, רחבות, כיכרות עירוניים וכנסיות אדירות מכוסות בחולות. ערים אלו הגיעו לשגשוג בתקופה הביזנטית ונהנו מהמסחר הער שהתקיים לאורכן של דרכי הבשמים. חלק מערי הנגב, כמו עובדת, ממשית ושבטה נחפרו וניתן לטייל בין בתיהן העתיקים, אך ערים אחרות כמו חלוצה, חורבת סעדון ורחובות בנגב חשופות בצורה חלקית בלבד. בסיור נבקר בערי הנגב האבודות אליהן הגישה ללא רכב שטח קשה וממושכת.

נתחיל את היום בחורבות חלוצה ונשמע על תגליות המשלחת הגרמנית שחופרת באתר בשנים האחרונות. משם נמשיך לחורבת סעדון שרק ישראלים מעטים בלבד זכו לבקר בה. לסיום נגיע גם לרחובות בנגב וננסה לזהות את שרידי העיר שעוד ניתן לראות על פני השטח.

צילום: פטר פן סטפנסקי

פרטים נוספים


– סדרת סיורי הג’יפים של ׳תגליות׳ בהדרכת הארכיאולוג חגי יוחנן מבוססת על נהיגה ברכבים פרטיים.
– אם אין בבעלותכם רכב שטח, תוכלו להירשם ולהצטרף לאחד מהרכבים על בסיס מקום פנוי ובכפוף להסכמת הנהג. אם אתם מצטרפים כנוסעים כתבו זאת ב”הערות”.
– אם אתם נהגים ורוצים להסיע מטיילים נוספים? קבלו 75 ש״ח הנחה על כל נוסע נוסף (עד 3 אנשים). אם אתם נהגים – כתבו זאת ב”הערות”
– הטיול מתאים לג’יפ, ג’יפון ורכב מוגבה בלבד. במהלך ההרשמה כתבו את סוג הרכב שבבעלותכם ב”הערות” ונכתוב לכם במייל אם רכבכם מתאים לסיור.
– ‘תגליות’ והמדריך מטעמה אינם אחראים לנזקים העשויים להיגרם לרכב במהלך הטיול.
– במהלך הטיול יש להישמע להוראות הצוות, לנהוג בשבילים המותרים בלבד על ידי רשות הטבע והגנים ולא להתנתק משיירת כלי הרכב.
– ציוד נדרש: רכב תקין ומתודלק, ציוד להחלפת גלגל (גלגל חלופי, ג’ק ומפתח)
– מסמכים נדרשים: רישיון רכב, ביטוח חובה, ביטוח צד ג’, מומלץ: ביטוח מקיף מורחב
– מים לכל היום, כובע, שקיות זבל
– ארוחת צוהריים עצמאית בשטח

250.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
ההרשמה הסתיימה