טוען אירועים

תהלוכת ג'ורג' קוטל הדרקון ולוד

תאריך: יום חמישי, 16/11/2023 מ-07:30 עד 18:30

בהדרכת ד"ר רוית פרבר

רחל שרוני, מתוך אתר פיקיויקי

ג’ורג’ הקדוש (או בשמו היווני גיאורגיוס) הוא אחד מהקדושים החשובים ביותר לנצרות אשר קבורים בארץ ישראל. גיאורגיוס היה חייל בצבא הרומי במאה ה־3 לספירה אשר הוצא להורג בשל אמונתו הנוצרית ומת כקדוש מעונה (מרטיר). השם “קוטל הדרקון” הוענק לו מכוון שעל פי האגדה הוא חיסל דרקון בסמיכות לעיר לוד על מנת להציל נערה יפה. במהלך הסיור נתלווה לנזירים היוונים האורתודוקסים המציינים את חג ג’ורג’ הקדוש ב־16 בנובמבר, מדי שנה, באזור כנסיית גיאורגיוס הקדוש בלוד – בה קבור על פי המסורת הקדוש. נראה את התלבושות הססגוניות, נשמע את התפילות הייחודיות ונלמד על מנהגי הצועדים בתהלוכה. עם תום האירוע נסייר באתריה של העיר לוד העתיקה. נראה את בית הקשתות אשר שימש כמסבנה עתיקה. נבקר בחאן אל-חילו מהתקופה העות’מנית. נשמע על פרויקט הארכיאולוגיה הקהילתית שמקיים מכון ישראלי לארכיאולוגיה (ע”ר) בעיר לוד.

רחל שרוני, מתוך אתר פיקיויקי

פרטים נוספים


– הסיור בהגעה עצמית. פרטים נוספים ישלחו לנרשמים מראש ימים אחדים לפני הסיור
– ההשתתפות בתהלוכה בתיאום המשטרה והגורמים הרלוונטיים
– אורך המסלול: כ־3 ק”מ
– אופי ההליכה: סיור עירוני
– הכניסה לכנסייה היא ללא נשק ובלבוש צנוע (ללא מחשוף, ברכיים וכתפיים מכוסים)
– שימו לב, הסיור לא כולל את “המרכז הארכיאולוגי פסיפס לוד”. נרשמי הסיור לתהלוכת ג’ורג’ הקדוש יוכלו להירשם בהנחה של 10% לסיור משלים בפסיפס לוד בתאריך 24 בנובמבר 2023 בהדרכת הארכיאולוג חופר הפסיפס ד”ר אמיר גורזלזני.

145.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
תהלוכת ג'ורג' קוטל הדרקון - מחיר לאדם
145.00
ללא הגבלה