טוען אירועים

חידושים בעיר דוד: כולל הרחוב המדורג

תאריך: יום רביעי, 08/05/2024 מ-10:00 עד 16:00

בהדרכת נחשון זנטון, דוקטורנט לארכיאולוגיה, ארכיאולוג ברשות העתיקות

צילום: שחר גופר

שלוחת עיר דוד נמצאת מדרום להר הבית ומחוץ לחומות העיר העתיקה. השרידים שהתגלו באזור מלמדים אותנו על התפתחות העיר ירושלים בתקופות ההיסטוריות השונות. החפירות במקום החלו עוד במאה ה־19 ונמשכות עד ימינו. נסייר בגן הלאומי עיר דוד ונבקר בשטחי חפירה פעילים שעוד לא נפתחו באופן רשמי לציבור. נפתח את הסיור בתצפית על שלוחת עיר דוד וההרים הסובבים אותה מ”בית הצופה”. נראה את השרידים מתקופת הבית הראשון שנמצאים בתחומי הגן הלאומי עיר דוד. נבקר בשטח G ובמבנה שאילת מזר הציעה לזהותו כ”ארמון דוד”. נסקור את הגישות השונות במחקר להבנת מבנה זה ומבנים נוספים בתחום הגן הלאומי.

לאחר מכן, נבקר באתר החפירות הפעיל “בית שלם” שם התגלו בשנים האחרונות שרידיה המרשימים של חומתה המזרחית של העיר מתקופת בית ראשון ונחשפו מחדש החללים החצובים שגילה פרקר והתעלות שהוא חצב בעת חפירותיו באזור בתחילת המאה ה־20. לאחר מכן, נרד מתחת לפני האדמה כדי לבקר ב”רחוב המדורג”. רחוב זה נבנה ממערב לשלוחת עיר דוד על ידי המלך הורדוס כדי לחבר בין הר הבית ובריכת השילוח. נלמד על שרידי חורבן הבית השני שהתגלו על גבי הרחוב ועל שיטת החפירה הייחודית בעזרתה הולך ונחשף הרחוב בשנים האחרונות. לסיום, נצפה על אתר החפירות הגדול “חניון גבעתי” ונשמע על התגליות האחרונות שנחשפו בו.

צילום: שחר גופר

פרטים נוספים


הסיור יתקיים באתרי חפירה פעילים, יש להגיע עם נעלי הליכה סגורות ולהישמע להוראות המדריך.
הסיור מבוסס הליכה ובו עליות וירידות. הסיור ברובו באזורים מוצלים ומתחת לאדמה.
יש להביא כובע ומים.
ארוחת צוהריים עצמאית בכניסה לגן הלאומי, חנות נוחות קטנה במקום.

145.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
עיר דוד מאי - מחיר לאדם
145.00
ללא הגבלה