טוען אירועים

סדרת סיורים בעקבות התנ"ך

התחלה: יום חמישי, 17/11/2022 ב 07:30
סיום: יום חמישי, 30/03/2023 ב 19:00

בהדרכת ד"ר חגי עמיצור

הסורג מאבן שיש, עם תבליט מנורת שבעת הקנים, שנמצא בבית הכנסת המקורי ברחוב. מוצב כיום בסמוך לרפליקה בקיבוץ עין הנצי”ב

במשך מאות שנים נעו ברחבי ארץ ישראל שליטים, מצביאים, עולי רגל, חוקרים ורבים אחרים אשר ראו בתיאורי המקרא מדריך להכרת הארץ.

הנוסח המקראי מבוסס במקרים רבים על היכרות מעמיקה עם נופי הארץ. ד”ר חגי עמיצור תכנן עבור קהל תגליות סדרה של סיורים בצפון הארץ, במיטב נופי המקרא.

הסיורים יתקיימו בחודשי הסתיו, החורף והאביב בעת שהטבע במלוא עוצמתו. בסיורים נקרא פרשות מהמקורות ונבחן את ההתרחשות ההיסטורית על רקע האתרים והנופים.

בכל סיור נתמקד בחבל ארץ אחד ובאתרים הארכיאולוגים המוזכרים בו בתנ”ך. נבקר בגלבוע בו נפל שאול על חרבו והשופט גדעון נלחם במדיינים. נראה את תל יזרעאל בו היה ארמון אחאב והמלכה איזבל. בחורבת ראש זרע ובארץ כבול נבחן את קשריו של שלמה עם מלך צור. בתל קשיש ובנחל תבור נרד לעומק סוגיית גבולות השבטים הצפוניים נפתלי, זבולון, אשר ויששכר. בתל עין גב וחופי הכנרת ננסה לאתר את ממלכת גשור המסתורית. לסיום נעפיל אל המוחרקה שעל הכרמל בעקבות אליהו אשר נלחם בנביאי הבעל ומשם נתצפת על עמק יזרעאל ונהר הקישון שהיו זירת הקרב של דבורה וברק כנגד סיסרא. בכל סיור נבקר באתרים המרכזיים להבנת התקופה ובאתרים מרתקים נוספים שלא מוכרים לציבור הרחב.

ד”ר חגי עמיצור הוא חוקר ארץ-ישראל, בוגר אוניברסיטת בר אילן ומתמחה בחקר תולדות הגליל תוך דגש על הישוב היהודי לאורך הדורות.

להלן רשימת הסיורים בסדרה:

רשימת ההרצאות – פירוט בלינק לכל הרצאה –

הסורג מאבן שיש, עם תבליט מנורת שבעת הקנים, שנמצא בבית הכנסת המקורי ברחוב. מוצב כיום בסמוך לרפליקה בקיבוץ עין הנצי”ב

פרטים נוספים


ניתן להירשם לסדרה כולה בעלות מופחתת או לסיורים בודדים.

הסיורים מיועדים לאוהבי לכת בדרגת קושי קלה עד בנונית.

07:30 – יציאה מרכבת סבידור, על דרך נמיר

19:00 –  חזרה משוערת לתל-אביב

יש להגיע בנעלי הליכה, כובע, מים וארוחת צוהריים

הפסקת צוהריים בשטח

1,540.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
ההרשמה הסתיימה