טוען אירועים

יריחו ואתריה

תאריך: יום שישי, 10/11/2023 מ-07:30 עד 18:30

בהדרכת ד"ר ירון עובדיה, מומחה לתרבות האסלאם

צילום: שחר גופר

לאחרונה נפתחה מחדש העיר יריחו לביקורי ישראלים אשר מעוניינים לתור באתריה המרתקים. הסיור בעיר מתבצע באישור הצבא ובאתרים שאושרו על ידי גורמי הביטחון. במהלך היום נבקר בתל אל-סולטאן הלוא הוא התל העתיק של העיר יריחו. נראה את המגדל הנאוליתי שחשפה הארכיאולוגית קתלין קניון ונחשב לאחד מהמבנים המונומנטליים הראשונים שנבנו אי פעם בעולם. באמצעות רכבל נעלה אל תצפית הר קרנטל ונראה משם את הנוף המרהיב של ערבות יריחו ואת הרי מואב שמעברו המזרחי של בקע ים המלח. בהמשך נבקר במעיין אלישע שם התרחש על פי המסורת נס המתקת המים על ידי הנביא אלישע. אחד משיאי הסיור יהיה ביקור בארמון הישאם – ארמון החורף המרשים של שליטי בית אומיה המוסלמים. מרבית הממצאים של הארמון אמנם הועברו על ידי הבריטים למוזיאון רוקפלר, אך במקום ניתן  להתרשם מהארכיטקטורה המוסלמית העתיקה ומרצפת הפסיפס ששוקמה לאחרונה. לאחר הסיור בעיר ניסע אל מתחם נבי מוסא אשר מזוהה במסורת המוסלמית כמקום קבורתו של משה.

צילום: שחר גופר

פרטים נוספים


– יש להקליד מספר תעודת זהות ב”הערות” לצורך בקשת אישור כניסה ליריחו מצה”ל.
– הסיור יתקיים בהתאם למצב הביטחוני ועל פי הוראות גורמי הביטחון. במקרה שהסיור לא יאושר, יוצע למטיילים מסלול חלופי באותו התאריך.
– 7:30 יציאה מתל אביב, 18:30 חזרה משוערת לתל אביב
– הסעה באוטובוס ממוגן
– אורך המסלול: כ־2 ק”מ במקטעים
– סיור רכוב באוטובוס עם ירידות לביקור באתרים שונים

285.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
יריחו - מחיר לאדם
285.00
ללא הגבלה