טוען אירועים

טיול ג'יפים – "המדבר של העיר הקדושה"

תאריך: יום שבת, 11/11/2023 מ-09:00 עד 15:00

בהדרכת חגי יוחנן, ארכיאולוג ומורה דרך

מנזר מר סבא Andrew Shiva / Wikipedia

הארכיאולוג ד״ר יזהר הירשפלד אשר חקר את מנזרי מדבר יהודה קרא לספרו שעסק בתופעה ״המדבר של העיר הקדושה״. העיר המוזכרת בשם היא כמובן ירושלים הקדושה לנוצרים והמדבר הוא מדבר יהודה הסמוך לה אשר שימש כביתם של נזירים רבים בתקופה הביזנטית. נזירים אלו הגיעו למדבר כדי לחיות בו חיי קדושה, צניעות וסגפנות. בסיור נלמד על תופעת הנזירות המדברית ונראה מקומות שהגישה אליהם קשה ללא רכב שטח.

נפתח את היום בתצפית על מנזר סנט ג׳ורג׳ הבנוי בתוך המצוק הטבעי של ואדי קלט. משם נעלה אל פסגת ג׳בל מונטאר, המזוהה על פי המסורת כהר העזאזל, אליו נשלח שעיר העזים כדי לכפר על חטאי ישראל ביום הכיפורים. נראה את שרידי המנזר הביזנטי שבפסגת ההר ונראה את הנוף המרהיב הנשקף משם. בהמשך נגיע אל תצפית מנזר מר סבא שמעל נחל קדרון. המנזר פועל ברציפות מאז התקופה הביזנטית והוא משמש כביתם של נזירים יוונים אורתודוקסים. בהמשך נסע דרך בקעת הורקניה שקיבלה את שמה מהמבצר החשמונאי המשקיף עליה. נסיים את הסיור בנבי מוסא – הלוא הוא קברו של משה במסורת המוסלמית.

מנזר מר סבא Andrew Shiva / Wikipedia

פרטים נוספים


– סדרת סיורי הג’יפים של ׳תגליות׳ בהדרכת הארכיאולוג חגי יוחנן מבוססת על נהיגה ברכבים פרטיים.
– אם אין בבעלותכם רכב שטח, תוכלו להירשם ולהצטרף לאחד מהרכבים על בסיס מקום פנוי ובכפוף להסכמת הנהג. אם אתם מצטרפים כנוסעים כתבו זאת ב”הערות”.
– אם אתם נהגים ורוצים להסיע מטיילים נוספים? קבלו 75 ש״ח הנחה על כל נוסע נוסף (עד 3 אנשים). אם אתם נהגים – כתבו זאת ב”הערות”
– הטיול מתאים לג’יפ, ג’יפון ורכב מוגבה בלבד. במהלך ההרשמה כתבו את סוג הרכב שבבעלותכם ב”הערות” ונכתוב לכם במייל אם רכבכם מתאים לסיור.
– ‘תגליות’ והמדריך מטעמה אינם אחראים לנזקים העשויים להיגרם לרכב במהלך הטיול.
– במהלך הטיול יש להישמע להוראות הצוות, לנהוג בשבילים המותרים בלבד על ידי רשות הטבע והגנים ולא להתנתק משיירת כלי הרכב.
– ציוד נדרש: רכב תקין ומתודלק, ציוד להחלפת גלגל (גלגל חלופי, ג’ק ומפתח)
– מסמכים נדרשים: רישיון רכב, ביטוח חובה, ביטוח צד ג’, מומלץ: ביטוח מקיף מורחב
– מים לכל היום, כובע, שקיות זבל
– ארוחת צוהריים עצמאית בשטח

250.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
ג'יפים מדבר יהודה - מחיר לאדם
250.00
ללא הגבלה