טוען אירועים

מרד בר כוכבא – כישלון ידוע מראש או ירידה לצורך עלייה? בעקבות הספר “הפרדס של עקיבא”

תאריך: יום רביעי, 11/10/2023 מ-19:00 עד 20:30

יוכי ברנדס – סופרת ומרצה לתנ”ך

צילום – יוגב עמרני

אירוע פתיחת השנה של תגליות!

ההרצאה תעסוק בדמותו של רבי עקיבא ובתולדותיו על פי הספר הפרדס של עקיבא, המסופר מפי רחל, אשתו, שבזכותה הוא נעשה לחכם (רבי) הגדול ביותר שלנו והשפיע השפעה עצומה על קורותינו מאז ועד היום. המעשה הדרמטי ביותר של רבי עקיבא היה מרד בר כוכבא שהתרחש לאחר שהוא וחבריו חוו חוויה מיסטית עזה וייחודית (הפרדס). המרד הסתיים בכישלון שממנו העם היהודי התקשה להתאושש משך כמעט אלפיים שנים. אך ברנדס מציעה נקודת מבט מפתיע ושונה שלא רואה במרד רק כישלון.

יוכי ברנדס – סופרת ומרצה לתנ”ך
נולדה בחיפה למשפחת אדמו”רים חסידית. בעלת תואר ראשון בתנ”ך ובחינוך ותואר שני ביהדות. יצירתה שואבת את השראתה מארון הספרים היהודי על כל רבדיו (התנ”ך, ספרות חז”ל, ההגות היהודית, ההלכה, החסידות והקבלה) ומצליחה להפוך את התרבות העמוקה והמורכבת שלנו לסיפורים מושכי לב, שכל ישראלי יכול לקרוא ולאהוב. מבין ספרייה שזכו להצלחה גדולה ניתן למנות את “מלכים ג'”, “הפרדס של עקיבא”, “שבע אימהות”, “וידוי”, “היהדות שלא הכרנו” “אדל”, “כשאלהים היה צעיר”, ועוד.

צילום – יוגב עמרני

פרטים נוספים


הכניסה ללא עלות עבור הנרשמים לסדרת ההרצאות

ההרצאה תתקיים במוזיאון תל אביב לאמנות (ולא תוקלט).

 

עלויות

לנרשמים לסדרת ההרצאות השנתית – ללא עלות (אין צורך להירשם)

לנרשמים לסמסטר א’ – 30 ₪

מחיר לאירוע זה בלבד – 50 ₪

 

30.00₪ – 50.00₪

הזמנות

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
הרצאה יוכי ברנדס - לנרשמי סמסטר א' בסדרת ההרצאות
30.00
ללא הגבלה
מחיר לאדם - הרצאה יוכי ברנדס
50.00
ללא הגבלה