הרצאות חינם

אנו מאמינים שגם בימים מורכבים אלו חשוב מדי פעם להתרענן ולקחת הפוגה מהחדשות. מידי שבוע נשלח לרשומים לניוזלטר שלנו הרצאות בחינם ומאמרים.

בנוסף, הנכם מוזמנים להירשם לסדרת ההרצאות המקוונות “תגליות מן העבר”. עמותת מכון ישראלי לארכיאולוגיה נרתמת לעזרת תושבי עוטף עזה ותתרום בשם קהל תגליות 50% מסכום התשלום.


סדרת הרצאות און-ליין ללא עלות:

לרגל המצב תגליות מציעה הרצאות זום ללא תשלום מפי מיטב המומחים. מדי יום ראשון בשעה 17:00 נשמע הרצאה מפי מומחה אחר. הרצאות אלו מתקיימות אונליין באמצעות זום ואינן מוקלטות. המעוניינים יוכלו לתרום למען תושבי שדרות כראות עיניהם (ניתן לקבל קבלה עבור התרומה על פי סעיף 46). קישור לעמוד התרומה.

לעמוד הרצאות זום ללא עלות לחצו כאן


הרצאות חינם מהעבר: לרגל המצב אנו מזמינים אתכם לצפות בהרצאות ללא עלות שקיימנו בשנת 2020 – גללו למטה


מפוליקליטוס לליסיפוס – פיסול ותבליט ביוון הקלאסית ובעולם ההלניסטי – פרופ’ משה פישר ז”ל – הרצאתו של פרופ’ פישר ב”תגליות מן העבר” מיוני 2021.
ראשיתם של הפיסול והתבליט היווני טמונה בקשרי הגומלין בין המזרח והעולם הים תיכוני, אך יוון פיתחה במהרה אמנות ייחודית, שהציבה את דמות האדם – בני תמותה ובני אל-מוות (אלים) – במרכזה. השילוב בין הרקע המיתולוגי למודעות ההיסטורית, ומקומו של האדם במסגרת הזאת, הוביל ליצירות מופת שבהן ההרמוניה והסימטריה באות לידי ביטוי בגוף האדם, המשרה רוגע ואיזון, אפילו ברגעים דרמטיים. זו תמציתה של הקלאסיקה היוונית של המאות 4-5 לפסה”נ. בהרצאה נסקור את המורשת הקלאסית בתקופה ההלניסטית (מאות 1-3 לפסה”נ) ונעמוד על ההמשכיות לצד הייחודיות.


סיור וירטואלי בארמון של מארי – פרופ’ יורי כהן – הארמון במארי הוא אחד הארמונות מן המזרח הקדום שנשתמרו באופן מרהיב. הארמון שימש את בני זמנו של המלך הבבלי הגדול חמורבי (סביב 1800 לפנה״ס). בארמון נשתמרו ציורי קיר, אשר מהם אפשר ללמוד על המלוכה והדת של התקופה. חדרי הארמון מאפשרים לנו הצצה לחיי חצר המלך, החל מן המשפחה המלכותית ועד לעובדי המטבח. הכרת הארמון במארי הינה חיונית לכל החפץ להבין את הארכיאולוגיה וההיסטוריה של ארמונות המזרח הקדום, ובכלל זה בארץ ישראל, שכן הארמון מהווה אב-טיפוס כלכלי, אידיאולוגי ואדריכלי למגוון רחב של מבנים במרחב כולו.


שימו לב !!!
כל הרצאה של תגליות מוגנת בזכויות יוצרים ©

אין להקליט את ההרצאה ואין להפיצה לאחרים בשום אמצעי.

לעמוד הרצאות “תגליות מן העבר” תשפ”ד


לפרטים נוספים ניתן לפנות למשרדי תגליות: 08-6611330